Péče o nové tetování.

Po dokončení tetování Vám tetování důkladně očistím a zpravidla ošetřím přípravkem Tattoo Finish (nebo jeho alternativou), které zabrání dalšímu krvácení a sníží vylučování barvy. Poté tetování přelepím fólii Dermalize. Tato fólie umožňuje čerstvému tetování „dýchat“ takže nedochází k zapařování tetování jako u běžné potravinářské folie. Zároveň je vodě odolná takže se můžete v klidu osprchovat. Stejnou folii Vám dám sebou domů aby hojení bylo co nejlepší.

Po 12 ž 24 hodinách fólii sundáte pod vlažnou vodou. Tetování omyjete antibakteriálním mýdlem, , které Vám přibalím (například Protex) . Osušíte nejlépe papírovou útěrkou anebo čistým ručníkem. Asi pět minut počkáte až pokožka vstřebá vlhkost po mytí. Poté znovu folii nalepíte stejným způsobem jako Vám byla nalepena ve studiu. Tentokrát folii ponecháte nalepenou 2 až 4 dny. Opět pod tekoucí vlažnou vodou folii sundáte, tetování omyjete antibakteriálním mýdlem a osušíte.

Nyní je třeba tetování mazat hojivou mastí alespoň 5 dní, nejlépe však dva týdny. Doporučuji mazat asi třikrát denně, pokud se Vám pokožka běžně vysušuje tak tím častěji. Mažeme však velmi tenkou vrstvou, tak aby tetování hydratovalo ale ne topilo v masti. Při přemazání tetování hrozí, že tetování se začne hojit mokváním, po kterém se udělají velké strupy s nimiž poté vypadne většina barvy, méně je někdy více. Samozřejmě i tuto mast dostanete u mě ve studiu po dokončení tetování.

Pokud se Vám na tetování po sundání folie začnou dělat tenké stroupky s barvou, není důvod k panice je to zcela běžný jev.

U barevných tetování je možnost alergické reakce, protože většina barevných odstínu je tvořena kovy. Pokud máte alergii na kovy a přesto chcete tetování, doporučuji se držet černobílého tetování. Nejste-li si jisti můžeme s předstihem provést malý test kdy Vám trochu barvy kápnu do loketní jamky, pokud Vám po určité době zarudne pokožka máte zvýšenou citlivost na kovy. Tento test je velmi orientační, chcete-li mít jistotu konzultujte riziko alergie nejprve se svým lékařem.

Délka hojení je u každého individuální, ale zpravidla do třech týdnů by mělo být Vše v pořádku. Tyto první tři týdny se nesmíte koupat, dlouhé působení vody novému tetování vyloženě nesvědčí. O koupání v bazénech, řekách nebo přírodních nádržích nemůže být ani řeč, krom poškození motivu můžete zanést infekci, kdy už nejde jen o Vaše nové tetování, ale hlavně i o zdraví!
Také nové tetování nevystavujte přímému slunci, hrozí spálení a UV záření má vliv na kvalitu barev.

Po třech týdnech se můžete zastavit kdy zkontroluji zda se tetování zhojilo tak jak mělo a zda je i motiv správně proveden.

Zhojené tetování můžete jednou za čas namazat krémem, na trhu jsou dokonce speciální krémy na tetování, které by měly udržet barvy déle plnější. V létě berte na zřetel, že je tetování tmavší než běžná pokožka a zvláště u velkých tmavých tetování hrozí spálení pokožky. Používejte proto opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, nejlépe s hodnotou 50.